TurkGame

Temel Fıkraları>>>5 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

Join the forum, it's quick and easy

TurkGame

Temel Fıkraları>>>5 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

TurkGame

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunların ve Oyuncuların Buluştuğu Yeni Nokta !

Temel Fıkraları>>>5

Noix * Dark Sha[d]e
    Noix * Dark Sha[d]e

Boğa Benim Mesaj Sayim : 30
    Rep Gücü : 95
    Rep : 109

paylaşım puanı
    paylaşım paylaşım :
    Temel Fıkraları>>>5 Imgleft99/20Temel Fıkraları>>>5 Emptybarbleue  (99/20)
    Karızma Karızma:
    Temel Fıkraları>>>5 Imgleft1111/100Temel Fıkraları>>>5 Emptybarbleue  (1111/100)

Temel Fıkraları>>>5 Empty Temel Fıkraları>>>5

Mesaj tarafından Noix * Dark Sha[d]e Salı Eyl. 01, 2009 11:11 pm

UÇURUM

Bir gün Temel ve arkadasi Dursun birlikte sinemada film seyrediyorlarmis. Filmin en heyecanli sahnesinde Bir at üzerinde adam oldugu halde hizla uçuruma dogru gidiyormus. Tam bu sirada Dursun :

-Temel pence uçurumdan asaguya uçacaklar demis.Temel:

-Pence tüsmüyecekler demis.Iki arkadas iddaya girmisler. Sonuçta uçurumdan asagiya uçmuslar ve Dursun iddayi kazanmis.Dursun:

-Temel pen hile yaptum ,pen bu filmi daha önceden seyrettum demis Temel hemen atlamis haçen pende seyrettum da pok yiyenun aynu hatayu yapacagunu zannetmiydum demis.

UZAYLILAR KARADENİZDE

Günlerdir Karadeniz radyolarında yerel televizyonlarında şu anons yapılmaktadır:
    "Dikkat!Dikkat! Türk Hava Kuvvetleri uzaylılarla temasa geçmiştir
    ve edinilen bilgilere göre uzay araçları karadeniz bölgesi
    civarlarında dolaşmaktadır. Eğer herhangi bir uzaylıyla
    karşılaşırsanız sakın telaşlanmayın uzaylılar kesinlikle zararsızdır.
    Bu durumda mutlaka iletişim kurmaya çalışın fakat uzaylılar dilimizi
    yeni öğrendikleri için kelimelri yuvarlamadan tane tane konuşun ki
    anlaşabilesiniz"

Bu anonsu kahvedeki arkadaşlarıyla birlikte dikkatle dinleyen temel
    herkes gibi epey heyecanlanmıştır. Artık akşama kadar kahvedeki bütün muhabbet uzaylılar üzerine dönmüştür.

Kahveden çıkıp evin yolunu tutan temel aklı uzaylılarda biraz da telaşlıdır ve eve geç kalmıştır. Temel biraz ilerde bir yol ayrımına gelir; önünde biri kalabalık ve uzun diğeri biraz karanlık fakat kestirme bir yol vardır

bi anlık tereddütten sonra eve geç kalmış olmanın verdiği telaşla
    karanlık olan yolu seçer Korku içinde ilerlerken bi de ne görsün,
    biraz ilerideki çalının içinde garip bir çift göz görür

"hah tamamdur işte bir uzaylı cöriyrum" der kendi kendine
    hemen aklına yapılan anonslar gelir ve çalıya doğru yaklaşıp

tane tane :

"benum

adum

temel

napiysun " der

Karşı taraftan cevap gelmez

"benum

adum

temel

napiysun " der yine

Fakat yine cevap alamaz

Bu sefer daha dikkatli ve elinden geldiğince anlaşılır ve yavaş bir şekilde tekrar dener
    "benum

adum

temel

napiysun "

Bu sefer cevap gelir:
    "Benum

adum

dursun

sıçeyrum"

VERGİ

Bizim Temel uluslararasi ekonomi toplantisina katilir...
    Devletin topladigi vergi dagilimini tartisirlar...
    Konusmacilardan biri Amerikali, biri Avrupali, biri de Temel..
    Ortaya bir fikir atilir... Halktan toplanan vergiler nasil dagilim yapilacak.

Amerikan vatandasi söz alir:
    -"Bizim Amerika’da önce yere bir çizgi çizeriz ve sonra topladigimiz vergileri havaya atariz... Çizginin soluna düsen paralari halka hizmet olarak geri veririz, sag tarafta kalan devlete kalir, yatirim yapariz..."

Derken Avrupali söz alir ve:
    -"Bizim Avrupa’da baska ama ona benzer bir uygulama yapariz... Önce yere bir daire çizeriz... Halktan toplanan vergileri havaya atariz. Dairenin disinda kalan halka hizmet olarak geri döner, dairenin içine düsenleri devlet harcamalarina kullaniriz... "

Sira bizim Temel’e gelir ve baslar anlatmaya:

-"Ula usaklar ne güzel anlattunuz. Keske bizda sizun çirkefluklerunuzi degil da habu çaliskanlugunuzi alsak... İnanun bizum öyle bir uygulamamiz yok... Bizde daha kisa oluyi... Bi kere öyle yere çizgi çizmezuk... Bizde hükümet halktan toplar vergileri... Atar havaya. Yere düsenleri kendilerine harcama yaparlar... Havaya kalanlar halka hizmet olarak geri döner..."

YAĞMURLUK

Amerikali, Rus ve Karadenizli ayni otelde kalirken gece yarisinda yangin çikar. Panik içinde yukari katlara kosarlar. Çaresizlik içinde Amerikali, odada duran bir semsiye bulur, "Baska sansim yok" diyerek semsiyeyi açip atlar. Semsiye saglamdir, Amerikali parasütle iner gibi sag salim yere varir. Bunu gören Rus, yandaki odadan baska bir semsiyeyi bulup parasüt gibi kullanarak atlar; o da kurtulur. Ikisi de yukariya bakarak merak içinde Temeli beklerken yanlarina, hizla dusen bir cisim çarpar. Gidip bakarlar: Temel. Hayatta ama kan revan içinde ve her tarafi kirik. Amerikali merakla: "Ne oldu?" diye sorunca Temel; "Semsiye bulamadim. Ama dolapta yagmurluk vardi" demis.

YARALI TEMEL

Temel yüksek bir binanin altinci katindan asagi düser.Hemen basina merakli bir kalabalik toplanir.Yoldan geçen bir adam merakli kalabaligi yararak yarali temele dogru egilerek sorar;

-Hayrola kardes ne oldu.

Yarali temel güç bela konusarak cevaplar.

-Haçan bilmeyrum pende simdu celdum

YAŞANIR MI?

Temel ile Dursun Torontoya gelmisler Dunyanin en yuksek kulesi olan CN Tover'i gösterip Temel Dursuna burasi o kadar yuksekki yukaridan dustugun zaman asagiya gelene kadar 3 gun gecer. Dursun olurmusun diye sorunca, Temel ne zannettin ya 3 gun yemeden icmeden yasanirmi?

İÇKİYİ BIRAKTIM

Temel bir gün avrupaya gider.Temel'in kötü bir aliskanligida vardir, sürekli içki içer.

Birgun bir bara girip barmenden üç bira ister ve hepsini içer.Üç-bes defa böyle yapinca barmen merak eder ve sorar;

-"Niye hep üç tane bira içiyorsunuz?

Temel cevap verir;

-"Ben, Dursun ve Hamdi bizler üçüzüz. Hepimiz dünyanin farkli yerlerindeyiz. Hepimizde bara girdigimizde birbirimizin yerine bira içeriz, öteki iki birayi o yüzden içiyorum" der.

Yine günlerden bir gün Temel bara gelir ve iki bira ister, barmen verir.Temel biralari içtikten sonra tam kalkarken barmen sorar;

-"Allah rahmet eylesin efendim, kardesinizin biri öldü heralde?" deyince Temel cevap verir;

-"Hayir ben içkiyi biraktim da.."

YENİ GELDİM

TEMEL apartmanın onikinci katından düşmüş. Arkadasları hemen gelip sormuşlar:

"Ne oldu lan Temel" demişler.

Temel'de:"VALLAHA BEN DE YENI GELDIM" demiş.

YİYECEĞİN KADAR
    Temel ile dursunun çok gaddar bi ağası varmış.bunlara çok eziyet etmiş. bu ikisi yemin etmiş bu ağa ölünce mezarına sıçcaz diye. derken ağa ölmüş ve bunlar ağanın mezarına gitmiş başlamışlar üstüne sıçmaya.

bide bakmışlarki ağanın oğlu elinde tüfekle geliyo. hemen boklarının üstüne şapkalarını kapatmışlar. ağanın oğlu kaldırın lan şapkaları demiş. bide bakmışki mezarın üstü bok.yiyin lan çabuk hepsini yosa vururum demiş.

bu ikisi başlamışlar yemeye. dursun hepsini yiyememiş .
    -temel yardım et birazınıda sen ye şunun demiş.
    temel:
    -lan ayı ne vardı o kadar sıçacak yiyebileceğin kadar sıçsana. :-)

İKİ YÜZE

Balikci Temel'e, bir musteri hamsinin fiyatini sormus.

-Bes yuz bin..

-Karsidaki balikcida dort yuz bin.

-Sen de git ordan al.

-Orada kalmamış.

-Bende de kalmasa ben iki yuze satarim.

YOK HAKÜM PEY

Temel, Fadimeyi vermediklerinden bunu kaçırmış. Fadimenin ailesi, kızlarının gönüllü kaçtığını bildikleri halde Temel'i mahkemeye vermişler. Olayın içeriğini öğrenmek isteyen Hakim, mahkeme de Fadimeye sormuş:

-Kızım söyle bakalım. Sen rızanla mı kaçtın?
    -Yok Haküm pey; Rızala değül, Temel ile kaçdum.

İSTANBUL

Laz alacaklılardan kaçmak için kapısının üzerine "İstanbul'dayım" yazmış ve her kapı çaldığında tavan arasına kaçıyormuş. Yine kapı çaldıktan sonra bu kez büyük bir gürültü ile kapı kırılmış ve eve giren birkaç kişi lazın eşyalarını dışarı taşımaya başlamışlar. Bu durumu tavan arasından seyreden laz:

- Ulan şimdi İstanbul'da olmasam size gösterirdim.

YUNUS BALIĞI

Bir gün temel ölürve cennete gider.melekler listeye bakar ve temelin ismini bulamazlar.temele sen yanlışlıkla öldün derler.tmele seni dünyaya bidaha yollicaz ama bir hayvan olarak gideceksin.temele hangi hayvan olarak gideceksin diye sorarlar .temel yunus balığı der ve birden kendisini deniz de bulur. aradan 2 dakika geçer ve temel gene cennete gider.melekler seni daha yeni dünyaya yolladık ne oldu diye sorarlar.temel vala yüzme bilmiyordum boğuldum der.

YÜZME BİLMİYRUM

İngiliz fıransız ve temel yurt dışına kaçak eşyalar taşıyorlarmış.Bir gün gemide üçü yakalanmış lar bunrı asmaya karar

vermişler ve geminin önüne üçtane takta yapmıslar.Önce ingilizin kafasına

ipi geçirmişler ve itmişler ip bol gelin ce ingiliz suya düşerek yüzerek kaçmış sıra fıransıza gelmiş onun ipide bol olunca oda kaçmıs sıra temele gelmiş temel önce yürümüş ve dönmüş demişki

-"Ula uşaklar benim ipi ice sıkunda ben yüzme bilmiyrum"

İŞARET

Balığa çıkacak olan Lazlar konuşuyorlarmış :

- Dün balık avladığımız yeri işaretledin mi ?

- Evet kayığa işaret koydum

- Aptal! Ya bugün başka kayıkla balığa çıkarsak ?!

ÖKSURAYRUM

Adamın biri dahiliyeciye gitmis. Doktor ona neyinin oldugunu sormus.

-Öksurayrum, demiş.

-Ne zamanlar öksürüyorsun?

-Tuvalette otururken kapıyı tiklattikları zaman.

ÖZÜR DİLERİM

Temel yolda yürürken, yerde eski püskü bir lamba görür ve bir tekme sallar, lamba 10 metre ileri yuvarlanir.

Birdenbire lambanin içinden devasa bir cin çikar ve bütün heybetiyle Temel' e sorar :

- Dile benden ne dilersen !

Temel cevap verir :

- Özür dilerim...

ŞARAP

Temel çok para kazanmis. Ailece en lüks lokantaya gitmisler. En pahali sarabi seçip ismarlamis. Garson :
    - Hangi yıl tercih ederdiniz, diye sorunca,
    - Pi mahzuru yoksa hemen isteyrum.

ŞUÇLU

Bir suçlu yurt çapında aranıyormuş. Bütün emniyet müdürlüklerine suçlunun bir adet cepheden ve iki adet profilden resmi dağıtılmış. İki gün sonra Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden bir fax gelmiş:

- Suçlulardan ikisini yakaladık. Üçüncüsünün yakalanması an meselesi

ŞÜPHE

Temel onuncu çocuğunun doğumunda doktora söz verir,

-Bir daha çocuğum olursa çendumi asacağum.

Bir yıl sonra bir çocuğu daha olunca, doktor sözünü hatırlatır.Temel,

-Sozumi tutaydumipi boynuma geçirdum, pirden sözumi tuttuğumi sağa çim söyleyecek tiye içime bi şüphe düşti doktor..

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 6:51 am