TurkGame

Temel Fıkraları >>> 2 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

Join the forum, it's quick and easy

TurkGame

Temel Fıkraları >>> 2 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

TurkGame

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunların ve Oyuncuların Buluştuğu Yeni Nokta !

Temel Fıkraları >>> 2

Noix * Dark Sha[d]e
    Noix * Dark Sha[d]e

Boğa Benim Mesaj Sayim : 30
    Rep Gücü : 95
    Rep : 109

paylaşım puanı
    paylaşım paylaşım :
    Temel Fıkraları >>> 2 Imgleft99/20Temel Fıkraları >>> 2 Emptybarbleue  (99/20)
    Karızma Karızma:
    Temel Fıkraları >>> 2 Imgleft1111/100Temel Fıkraları >>> 2 Emptybarbleue  (1111/100)

Temel Fıkraları >>> 2 Empty Temel Fıkraları >>> 2

Mesaj tarafından Noix * Dark Sha[d]e Salı Eyl. 01, 2009 11:04 pm

KACAK YOLCU
    Bir Fransiz,bir Ingiliz ve bir de Temel bir gemiye kacak olarak binmisler ve ambarda saklaniyorlarmis...

Ambar memuruda kacak yolcu varmi diye ambari kontrole gelmis.
    Bizimkiler de hemen gordukleri uc cuvala saklanmislar...

Ambar memuru gezerken birden uc cuval dikkatini cekmis ve birinci cuvala bir tekme atmis cuvaldan miyav miyav diye sesler gelmis.
    Ambar memuru herhalde kedidir demis ve ikinci cuvala bir tekme atmis cuvaldan havhav diye ses ler gelmis. Herhalde bu da kopektir diye dusunmus.

Sonra ucuncu cuvala bir tekme atmis ordanda patates patates diye sesler gelmis ambar memuruda herhalde bu da temeldir demis ve gecmis gitmis...

KALP KRİZİ
    Fıkra bu ya, fadime golfe merak sarmış. Kaybolan topunu aramak için ormanın derinliklerine doğru ilerlerken yolda

tuzağa düşmüş bir kurbağa görmüş.

Kurbağa konuşmuş:

-"Bayan, beni bu tuzaktan kurtarıirsanız; 3 dileğinizi hemen yerine getireceğim ."Bunu duyan Fadime kurbağayı kurtarıp avucunun icine aldı.

"Az kalsın hatırlatmayı unutuyordum." dedi kurbağa. "Dilediğiniz şey ne olursa olsun; kocan Temel bunun 10 kat fazlasına sahip

olacak".

Fadime:

"Önce, dünyanun en güzel kadinu olmak isteyrum" dedi.

Kurbağa Fadime'yi uyardı:

"Unutma ki; Temel de dünyanın en yakışıklısı olacak"

"Olsun. En güzel kaduni da ben olacağuma göre yine benümle evlenecektir." dedi ve devam etti:

"İkinci olarak da dünyanun

en zengun kadinu olmak isteyrum".

Kurbağa iyice sapıttı.

"Temel'in de senden 10 kat daha zengin olmasına razısın demek ki" dedi.

"Evet, o penum kocam. Mallarımuzu ve paramizu ortak olarak paylaşacağuz."

Sıra üçüncü ve son dileğe gelmişti. Hiç düşünmeden atıldı.Fadime:

-"Şimdi de hafüf bir kalp krizu geçirmek isteyrum!"

KAMYON
    Temel Rize den havaleli bir sekilde kamyonuna çay yüklemis ve istanbula yola cikmis istanbul yakinlarinda 2 cm yükseklikle köprüye sikismis muavini cikmis kamyonun uzerine çaylari biraz ezip kamyonu köprüden geçirecekle bunu goren bi vatandas, temele:

-Böyle olmaz bu is az bi fark var zaten lastiklerin havasini indirirseniz geçersiniz köpruden

temel'de adama:

-Ula hiyar kamyon asagidan sikismaduki yukaridan sıkıştu..

KAPI
    Temel birgün banyo ediyormuş. Anahtar deliğinden kimse bakmasın diye kapıyı sökmüş...

KARPUZ YARIŞMASI
    Bir Alman,bir Fransız bi de bizim Temel varmış. Konu karpuzdan açılmış. Alman olan 'ben 2 karpuzu elimde, 2 taneyi omzumda, 2 tane de koltuk altıma koyar toplam 6 karpuzu bir defada taşırım' demiş.

Fransız ' ben 2 karpuzu elimde, 2 taneyi omzumda, 2 tane koltuk altımda, 2 tane de ayaklarımın üzerine koyar toplam 8 karpuzu bir defada taşırım' demiş.

Temel de ' o da bişey mi? ben 2 karpuzu elimde, 2 taneyi omzumda, 2 tane koltuk altımda, 2 tane ayaklarımın üzerine, s*kime de Fransızı koyar toplam 16 tane karpuz taşırım ' demiş.

KATİL TEMEL
    Temelle İdris meyhaneye girdiler. Rakılar geldi...
    Yarım saat sonra İdris sordu:
    -Söyle pakayum, bir bir daha ne eder?
    -İçi dedi, Temel.
    İdris bıçağını çekip Temeli vurdu.

Karakolda komiser gürledi:
    -Arkadaşını neden öldürdün?
    İdris içini çekti:
    - Çok şey pileydu!

KAYNANAM
    TEMEL BİRGÜN ÜSTÜ BAŞI YIRTIK,ÇOK YORGUN VE TERLİ BİR VAZİYETTE KAHVEYE GİRER.
    TEMELİN BU HALİNİ GÖREN ARKADAŞLARI YANINA GELEREK MERAKLA ; ULA UŞAĞUM NEDİR BU HALİN ?DİYE SORARLAR.

TEMEL;SORMAYIN UŞAKLAR NELER OLDİ....AZ ÖNCE KAYNANAMU
    GÖMDÜM.
    DER.

ARKADAŞLARI ; BAŞİN SAGOLSUN UŞAUM.DA; BU HALİN NEDUR
    DİYE SORUNCA!

TEMEL;E VALLA ÇOK GÜÇLÜ BİR KADINDU, BİRAZ DİRENDİ'DE
    DEMİŞ.

KAŞINTI
    Adam melon şapkasının üzerinden kafasının kaşımaya çalışan bir başka adam görmüş ve yanına giderek:
    - Afedersiniz, siz Laz mısınız?
    - Evet, neden sordun?
    - Şapkanızın üzerinden kafanızı kaşımaya çalışıyordunuz da.
    - Ne olmuş yani?! Sen kıçın kaşınınca pantalonunu mu çıkarıyorsun?

KESER
    Rize'ye bagli Komes köyüne Sirk kurmaya gelmisler..
    Bakmislarki Horofollu Cemal usta telefon diregine iskele kurmadan çalisiyor..
    Büyük sirk çadirini kurma isini yevmiyesi bes milyonda Cemal'e vermisler..
    Sirk müdürü kontrol için gelediginde ne görsün; yukarida ipler üstünde Cemal, iki elini bacaklarinin arasina sokmus, hiç bir seye tutunmadan hoplayip zipliyor, ipten ipe atliyormus..
    Sirk müdürü Cemal'i çagirmis;
    -"Bu hareketi her gece yap, yevmiyenin on kati ücret veririm" demis..
    Cemal:
    -"Yapamiyacagum" demis..
    -"Yirmi kati, otuz kati.." demis
    Cemal ise "Yine yapamiyacagum" demis..
    Sirk müdürü bu sefer sana gecede bir milyar verecegim deyince;
    Cemal:

-"Olmaz müdurum da olmaz, dayanilacak gibi degildur, para içun her gece keseri şeyima vuramam da."

KİM DAHA ZEKİ
    Kucuk Temel'le arkadaslari sinifta aralarinda kim daha zeki diye tartisiyorlarmis.

Kucuk Temel:
    -"Ben çok zekiyimdur, uç aylikken yürümeye baslamisum."
    Ordan Dursun atlar;

-"Sen habuna zekami diysun daa. Hacan ben üç yasina kadar kendimi kucakta tasitmisum.."

KOLA
    Bir gün temel,alman,fransız otele giderler otelde sadece bir oda bulunmaktadır.Bu oda üç kişiliktir üç kişi bu odada kalmayı kabul ederler.gece yatarlar

alman rüyasında karete yapmaktadır ve temele bir tekme atar temel uyanır ve

- noli ula der.

Alman

- "affedersin rüyamda karetye maçı gördüm" der.

tekrar uyurlar ve ilerleyen saatlerde bu sefer fransız rüyasında box maçı görür ve temele bir yumruk atar.temel

- "yine noli ula" diyerek uyanır ve fransız

- "affedersin rüyamda box maçı gördüm" der.

artık herkes derin uykusundayken temel sıkışır çişi gelir ve tuvalete gitmektense bakar fransızla almanın ağızları açık uyuyorlar.Bunların ağzına işer.daha sonra bir anda fırlayan alman ve fransız noluyoruz der.Temelde buna karşılık

- "Maçlar bitti Kola daitiyuruk" der.

KOLTUK
    Temel kendine 4 katli bir apartman yaptirir.
    4. katinda kendi oturur diger katlara ise kiraci oturtur.
    kiracilara kiyak geçmek için her kata koltuk dösetir.
    1. kattaki kiraciya gider, koltuklar nasil diye sorar kiraci:
    -"Koltuklar iyi oturunca pop müzik çaliyor." der
    2.kattaki komsuya gidince yine sorar koltuklar nasil diye, 2.kiraci:
    -"Koltuklar iyi, oturunca rock müzik çaliyor" der
    3. kattaki kiraciya giderek sorar koltuklar nasil diye: 3.kiraci :
    -"Koltuklar hiç iyi degil."
    Temel niye diye sorar.
    Kiracinin cevabi su olur:

-"Koltuga oturunça istiklal marsi çaliyor her seferinde ayaga kalkmak zorunda kaliyoruz.."

KUŞ YEMİ
    Kadinin biri petshop'a gidip bir muhabbet kusu almak istemis.. ordan bir tane erkek kusu gozune kestirmis..adama sormus:

"Bu simdi erkek olduguna gore kesin konusur degil mi?"

"Tabiii efendim..hem de harika bir secim yaptiniz, bu oyle cinstir ki 2 haftaya kalmaz karsilikli sohbet bile edersiniz" Kadinin cok hosuna

gitmis,kusu alip eve goturmus. 2 hafta sonra kadin yine dukkana gelmis:

"Bu kus tek kelime etmedi!!"

"Imkani yok hanimefendi salincagina cikip sallana sallana gayet guzel konusuyor olmali"

"Iyi de siz salincak vermediniz ki bana?"

Boylece adam kadina bir salincak satmis, kadin eve donmus....

2 hafta sonra kadin yine dukkanda:

"Bakin beyefendi 4 hafta gecti bu hayvandan hala ses cikmiyor!!!"

"Gercekten anlamiyorum.... merdivenine cikip oynarken konusuyor olmasi gerekirdi!!!"

"Merdiven mi? Bunun merdiveni yok ki?"

Ve adam gule oynaya kadina bir de merdiven satmis. kadin yine evine donmus...

2 hafta sonra:

"Beyefendi bir bucuk ay oldu ve bu kustan hala tek bir kelime duyamadim, olmayacak bu is galiba!!"

"Bakin hanimefendicigim ben bunlardan onlarca sattim biliyorum merdivenine cikip ordan salincagina konarlar ve aynada kendilerini seyrederken bicir bicir konusurlar"

"Ayna mi."

Ve adam o gun de bir ayna satmis olmanin mutluluguyla kadini evine gondermis....

2 hafta sonra petshop'un kapisi acilmis,kadin iceri girmis....elinde kafes, kafesin icinde merdiven, salincak, ayna ve bacaklarini havaya dikmis olu muhabbet kusu....

"BENI KAZIKLADINIZ!!! ISTE KONUSMAYAN KUSUNUZ VE YANINDA BANA KAKALADIGINIZ IVIR ZIVIRLAR!!!" Adam cok sasirmis....

"Hanimefendi bu ilk defa basima geliyor inanamiyorum tek kelime etmedimi bu hayvan??????"

"Valla olmeden once tek bir cumle soyledi"

"Ne dedi??????????"

"O DUKKANDA KUS YEMI SATMAZLAR MI?"

KÜRK
    Küçük Temel bir gün babasina sormus:
    -"Baba hayvanlar her ay kürk degistiriyormus degil mi?"
    Babasi: -"Evet oglum ama bunu sakin annene söyleme!"

KÜTÜPHANE
    Temel kütüphaneye gider. Shakespeare'nin bir kitabini ödünç almak ister. Memur sorar,

- Hangisini?

Bir süre sessizlikten sonra,

- Vilyum.

LACOST
    Temelle dursun afrikada salla nehirden geçerken salları batmış
    bunlar başlamış yüzmeye.
    nehir ya hem afrika eeeeeeeeee timsah eksik olurmu
    tşimsahklarda bunlara doğru yüzmeye başlamış.timsahları gören temel dursuna
    _ula dursun demiş
    _ne oldu temel
    _ula habu adamlar ne kadar moderundur
    _ula nerden anladun oni
    _ula baksana adamların kurtarma botları bile LACOST

LAZ BEYNİ
    Dünyadaki bütün bilimadamları insanın beyni olmayınca ne tepki vereceğini inceleyeceklermiş bunun icin venedikteki bir kayıkçıyı kullanacaklarmış oralarda kayıkçılar kurek çekerken ESKALAMİYA diyorlarmış.

ilk önce kayıkçının beyninin yarısını almışlar kayıkçı MİYA demeye başlamış.
    sonra yarısını daha almışlar adam YA demeye başlamış.

en sonunda beyninin hepsinialmışlar adam başlamış:

ÇAY ELİNDEN ÖTEYE CİDELUM YALİ YALİ.....

LEYLA İLE MECNUN
    Temel Fadime'yle tiyatro gişesine gitmiş:

- Pize içi pilet lütfen.

- Leyla ile Mecnun için mi?

- Hayir Fadime'yle penum için.

MANTAR ZİYAFETİ
    Temel idama mahkum olmuş. Son arzusu doya doya mantar yemekmiş.

-Ne biçim son arzudur bu?

-Zehirlidur tiye tiye pağa yedurmetiler. Şimti ağuz taduyla rahat rahat bir mantar ziyafeti çekeceğum.

MEKTUP
    Karadenizli bir babanin Almanyada calisan ogluna gonderdigi mektuptan:

"Uy sevgili usagum, Allah'in selami tabiidur.

Mektubumu cok yavas yazayrum, Cunkim bilirumki, okuman zayuftur, cabuk okuyamazsun. Benden sana sual edersen, Allahuma pin sukur iyiyum,yeni pir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var, hepside sessuz sedasuz, kendi

hallerinde... Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk pekcisi oldum...

Gectigimiz hafta puraya iki tefa yagmur yagdu... Piri pazartesinden persembeye oburide persembeden pazara...

Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkekmidir kizmidir pelli degil, hacan o yuzden saga dayi mi oldin, teyzemi oldin soyleyemeyrum...

Saga kotu bir havadisim var... Emicen Idris havasuzluktan

boguldioldi... Pilirsin rahmetlinin 9 tane usagu vardi, daha fazla usak olmasin diye bir ilac bulmus, prezervatif midur, nedur, bakmiski ustunde,sikica kafana gecur, diye yazulu, oyle etmis, havasizliktan getmis...

Kotu havadisler piter mu?

Pahriyede askerlik yapan 10 usaguda kaybettuk.Pindikleri denizaltu pozulmus,motoru turmus , inmis asagu, denizaltuyu itekleyup, motorunu calistirmak istemuslar...

Temel emicende tukkan actu, o da 30 a alduguni 25 e verir, surumden kazaniyormus oyle dedu...

Bizim koye findukcularun Temel'i muhtar sectuk, akullu usakta...Gecen gun hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel hem akillidur, hemde durusttur... Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari ariyor, meger yolda bir tavuk ezmis sahibini soraymus. Muhtar Temel tavuga pakmis, ha bu pizden deguldur

pizumkoyde yassu tavuk yoktir demis...

Senin kucugun Ergin cok akullu usak cikti. Gecen gun tepeye varmis, elinde bir ip sallayip duriy. Anan uy usagum ne edeysun orada, demis.O da

heva durumuna bakayrum demis. Cektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedum. Anlattu, meger ip sallaninca havanin Ruzgarli

olduguni; ip islanunca da yagmur yagduguni anlaymis. Cokakillu usak vesselam. Sen o yasta boyle akillu

degildun.

Senin gonderdigun resmi alduk, pir yaninda bir Alman herif piryaninda pir Alman karisi var, ortada da sen. Iyiki resmin arkasina ortadaki penum diye yazmissun yaksam tanimayacaktuk.

Yaa iste boyle usagim. Memlecetten saga pol pol havadis..

Yenihavadis olursa yine yazarum. Baki hudaya emanet ol.

Baban

NOT: Mektupa para koyacaktim, ama gec akluma geldi, zarfi kapatmisum."

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 11:19 am