TurkGame

Temel Fıkraları >>>4 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

Join the forum, it's quick and easy

TurkGame

Temel Fıkraları >>>4 A7hZQzCJDwLinkleri
Görmek İçin Üye Olmalısın
TurkGame

TurkGame

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyunların ve Oyuncuların Buluştuğu Yeni Nokta !

Temel Fıkraları >>>4

Noix * Dark Sha[d]e
    Noix * Dark Sha[d]e

Boğa Benim Mesaj Sayim : 30
    Rep Gücü : 95
    Rep : 109

paylaşım puanı
    paylaşım paylaşım :
    Temel Fıkraları >>>4 Imgleft99/20Temel Fıkraları >>>4 Emptybarbleue  (99/20)
    Karızma Karızma:
    Temel Fıkraları >>>4 Imgleft1111/100Temel Fıkraları >>>4 Emptybarbleue  (1111/100)

Temel Fıkraları >>>4 Empty Temel Fıkraları >>>4

Mesaj tarafından Noix * Dark Sha[d]e Salı Eyl. 01, 2009 11:08 pm

SAHTE DOLAR

Marketin birine bir turist gelmis bir seyler almis, sonra türk parasi

çikaramamis dolar uzatmis kasadaki adama. Adam para sahte mi degil mi diye kuskuya düsmüs. Paranin orasina burasina bakmis. Evirmis çevirmis anlayamamis sahte olup olmadigini.

Bakmis böyle olmayacak parayi sirada bekleyen Temel'e uzatmis.

-'Bir de sen bak hele' demis.

Temel paranin bir altina bir üstüne bakmis sonra masanin üstüne atmis

ve 'bu para sahte' demis. Herkes sasirmis, nasil anladin bu kadar çabuk demisler. Temel de:

-"Bunun üstünde ****** yok" demis.

SEMPATİK

Temel Cemal'e anlatıyormuş:

- Bi herif bana çok sempatiksiniz dedi.

- O ne demektir?

- Pek de pilmeyrum ama, her ihtimale karsi furdum oni.

SİGARA

Erkeklere mahsus bir dergide kizinin cirilciplak fotografini

gören baba karisina cikisir:

-Senin yetistirecegin kiz ancak böyle olurdu.

Anne kiznin fotografina bakar ve sorar:

-Masallah. Nesi varmis kizimin?

Baba kizginlikla:

-Nesimi var? Elindeki Sigarayi görmedin mi?

SOYUNUK

Temel bir köşkte çalışmaya başlamış. Köşkün hanımı Temel'i ikaz etmiş,

-Kapıyı vurmadan içeri girme, soyunuyor olabilirim.

-Merak etmeyun, soyunuk olmayasinuz diye pen önce delikten pakayrum.

SIRA

Temel otobüse binmek için bilet alacakmış bilet bayisinin önüne gitmiş ve ufak 'n'şeklinde bulunan pencereden içeriye doğru eğilerek,

- Beyfendi bir otobüs bileti verirmisiniz demiş.

Gişedeki adam lütfen sıraya geçermisiniz diye seslenmiş temele. Temel şaşırmış çünkü sırada kimse yokmuş. Temel tekrar gişedeki adama;

-Arkadaş bir bilet istiyorum demiş adam biraz daha sestonunu arttırarak sıraya geçin demiş. Temel şaşkın bir halde.

- Tekrar yav kardeşim bir bilet verirmisin demiş adam bu sefer yüksek sesle sıraya geç be kardeşim demiş. O arada temelin beklediği otobüs gelmiş ama temel hala bileti alamamış.Temel yine; - Etme kardeşim ver bileti daa otobüs geldi demiş. Adam yav sıraya geç dedik ya deyince artık temel zivanadan çıkmış ve 'n' şeklindeki pencereden adama sağlam bir yumruk oturtturmuş. Adam;

- Ne kim vurdu lan bana kim o lan diye başını'n'şeklindeki camdan dışarıya çıkarıp karşısında temel'i görünce

Temel;

-Ben ne bileyum uşağum baksana sırada bu kadar adam var kim bilur kim vurdu saa.

TAKSİT

Temel dükkandan içeri girmiş,

-Çocuk arapasinun son taksiduni odeyeceğum.

-Teşekkürler, çocuk nasıl.

-Çok iyi,yarın evlendireceğum keratayı..

TAXİ

Temelle annesi taksiye binmisler,birden bire temel cirlamya baslamis "cocugun annesi doktor olupta babasi ogretmen olursa cocukta avukat olur"diye bagiriyormus.Taxi soforu bir anda sus cocugum demis ama bizim temel daha beter cirlamaya baslamis ayni sekilde,taxi soforununde sinirleri tepesine cikmis ve soylemis "cocugun annesi orospu olupta babasi pic olursa cocugu ne olur?",temel cevap verir "taxi soforu olur".

TEHDİT

Temel borcunu ödemeyen Cemal'e gitmiş:

-Eğer borcunu ötemezsen tiğer arkadaşlaruna borcunu odeduğuni soylerim ona göre..

TEMEL

Birgün temel yolda yürüyormuş bir bakmış çukurda üç kişi varmış biri laz biri yabancı biride fransızmış fransız temele beni buçukurdan kurtarırsan sana 12 koyun verrim demiş temel çıkarmiş

TEMEL ATMA TÖRENİ

Adamin biri bir gün Karadeniz Bölgesi'nde gezmeye gider.

Arabasiyla ilerlerken bakar bir uçurumun kenarinda muhtesem bir manzara ve de bir grup yöreli davul zurna kemençe horon tepiyorlar.

Çeker arabasini ve baslar seyretmeye, ama o da ne...

Adamlar bir tur atip geliyorlar uçurumun basina ve halayin basindakini atiyorlar asagiya... Sonra bi tur daha ve yine bi adam asagiya...

Turist dayanamaz yaklasir yanlarina ve sorar:

-Kardesim ne diye atiyosunuz adamlari asagiya?

Içlerinden biri cevap verir:

-Haçan biz burada Temel atma töreni yapayruk.......

TEMEL UÇAKTA

Temel uçakla Trabzona gidecekmis. Oturmus bir yere rasgele... Asil yer sahibi gelmis;

Yer sahibi: Beyfendi burasi benim yerim kalkarmisiniz?

Temel: Hayir

Yer sahibi : Beyfendi burasi benim yerim kalkin

Temel: Hayir

Yer sahibi gider hostese basvurur.

Hostes: Beyefendi burasi sizin yeriniz degil kalkarmisiniz lütfen

Temel: Kalkmam

Hostes çare bulamayinca kaptana basvurur. Kaptan, Temel'in kulagina bisey fisildar ve Temel gecer arka tarafa oturur. Herkes hayret etmis biz bu kadar ugrastik kalkmadi acaba Kaptan nasil kaldirdi bunu. Dayanamayıp sormuslar kaptana:

Kaptan:
    -Dedim ki Burasi Trabzon'a Gitmez.

TEMEL VE FARE

BIR BILIM ADAMI OLAN TEMEL`IN FARELER ÜZERINDE YAPTIGI DENEY Temelin kayit cihazina aldigi notlardan alintilar)

1. gun : Fare uzun sure labirentin icinde dolandi ama peyniri bulamadi. iç guduleri zayif.

3. gun : Negatif. Sadece labirenti degil, odanin hemen her yerini
    aradi; tum dolaplari, cekmeceleri, kavanozlari karistirdi. Hatta bir
    tablonun arkasina ve ceplerime bile bakti. Bu fare tam bir salak.

7. gun : En ufak bir ilerleme yok. Artik arama istegini bile kaybetti, telefonla kosedeki bufeden iki karisik tost, bir ayran istemis.
    Zekadan boylesine yoksun olusu deneylerimde yol almami onluyor.

18. gun : Zamanla becerilerini gelistirmesi lazimdi, ama sifir!Bursa`dan aradi, "kaygilanmamami, peyniri bulacagini" soyledi.
    Ona gittikce peynirden uzaklastigini anlatmaya calistim, ama dinlemedi. Ciddi zeka problemi!

74. gun : Umutsuzluga kapiliyorum; fare, henuz bir zeka belirtisi
    gosteremedi. En son Tibet`ten aradi, hayatin anlami gibisinden
    birsey buldugunu soyledi. Ama peyniri bulamamis ve artik umrunda da degilmis.

Aptal hayvan! Hayallerimden ve kariyerimden geriye kuflu peynirler
    kaldi.

93.GUN : LABIRENTIN IÇINE KOYMAYI UNUTTUGUM IÇIN FARENIN PEYNIRI BULAMADIGINI FARKETTIM.

TEMELE MEKTUP

Sevgili oglum Temel,

Senin hizli okuyamadigini bildigim icin bu mektubu yavas yavas yaziyorum.Artik, senin buyuk sehre gittigin sirada yasadigimiz evde yasamiyoruz. Baban bir gazetede, insanlarin basina genellikle evlerinin 2 km civarindaki bolgelerde kaza

geldigini okumus; o yuzden tasindik. Sana yeni adresi veremiyorum cunku yeni evimizde bizden once oturan hemsehrilerimiz,tasininca adresleri degismesin diye kapi numarasini sokup goturmusler.Bu evde garip bir camasir makinasi var. Gecen gun icine 4 gomlek koydum, calistirmak icin duvardaki zinciri cektigimden beri bir

daha o gomlekleri gormedim.Gecen hafta sadece iki kez yagmur yagdi. ilki 3 gun surdu; ikincisi ise dort gun.

Benden istedigin yelegi postaya verdim, ancak halan, o koca dugmelerle paketin cok agir olacagini soyledi; o yuzden dugmeleri

kopartip yelegin cebine koyduk. Orada bulabilirsin.

Sevgiler,

Annen

(Safinaz)

NOT : Sana biraz da para gonderecektim ama zarfi bir kere yapisturmus bulundum.

TEMELİN SIRRI

Taka kaptanı Temel Reis yıllardır her sabah kasasını açar ve çıkardığı bir kağıt parçasına dalgın dalgın bakarmış. Sonra onu dikkatle kasaya koyar ve kimseye emanet etmediği anahtarıyla dikkatle kilitlermiş. Tayfa merak içindeymiş, define haritası falan zannediyorlarmış. Bir gün Temel Reis ölmüş. Anahtarı koynundan alıp sararmış kağıdı çıkarmışlar.

Şöyle yazıyormuş: 'Sancak sağ, iskele sol.'

TETRİS

Temel, bir binanin Asagisinda durmus, arkadaslari da çatiya çikmis.

Temel asagidan arkadaslarina,

-?Ula sen iki kolunu yana aç asagi öyle atla demis.

Birincisi atlamis gümm.Ikinciye

-Sen sadece sag kolunu yana aç, öyle atla? demis.Ikinci de atlamis gümmm.

Üçüncüye

-Sen iki kolunu yanina yapistir öyle atla demis.O da gümmm.Yoldan geçen bir adamin dikkatini çekmis sormus,

-Kardesim siz ne yapiyorsunuz Allah askina demis. Temel cevap vermis,

-Tetris oyniyruk.

TİRYAKİ

Cemal yolun karşı tarafındaki evinde oturan Temel'e seslenir:

- "Uy uşak,senun davarlarun arasunda sigara,ya da narcule tiryakisu var midur?"

Temel şaşkın bağırır :

- "Uy sen delurdin mu hiç davar tütün içer mu?"

- "Öyleyse senun ahur yaniyu.."

TORPİL

Bizim Temel gemiye çalismaya gitmis, geminin kaptani bizim Temeli biraz salak gine görünce :

-"Olum Temel buraya torpillemi geldin?" demis

Temel de:

-"Yoo Trabzon'dan gemiyle celdum"

TREN

Temel bir gün tren kullanirken treni devirmis, 400 kisi ölmüs.
    Amiri sormus "Oglum nasil oldu ?", demis.

Temel "Tren rayina bir adam çikti, onun yüzünden oldu.",demis.

Amiri "Oglum ezseydin o adami da 400 kisi ölmeseydi ,"demis.

Temel de "Ben de öyle düsündüm , adam raydan çikinca onu ezmeye

çalisurken tren devruldi ", demis.

TURKİSH LAZ VİRUS

Dear Receiver,
    You have just received a Turkish Laz virus.
    Since we are not so technologically advanced in Trabzon-Turkey,
    this is a manual virus. Please delete all the files on your
    hard disk yourself and send this mail to everyone you know.
    Thank you very much for helping us.
    Hacker Temel

TÜP GEÇİT

İstanbul'a tüp geçit yapılması için ihale açılmış, Amerika, Japonya vs. hepsi teklif vermiş, 10 milyar, 20 milyar dolar... Bizim Temel'le Dursun ise 10 bin dolar teklif etmiş.

Komisyon gitmiş Trabzon'a Temel'le Dursun'u görmeye... Demişler ki,

-İhaleyi size vereceğiz, anlatın bakalım projenizi?

Temel başlamış anlatmaya...

-Ben gidicem Anadolu yakasına aşlıycam denizin altından kazmaya, İdris'de gidecek Avrupa yakasından kazacak. Denizin altında ortada buluşucaz.

Yetkililer sormuş ;

-Peki ya hic buluşamazsanız ne olacak ?

İdris bu sefer atılmış ;

-O zaman bir tüp geçit fiyatına iki tüp geçit yaptırmış olacaksınız.

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 11:42 pm